Учасниками Форуму підписано Меморандум з відновлення і розвитку Донбасу та України

Участниками Форума подписан Меморандум по восстановлению и развитию Донбасса и Украины

Сьогодні, 10 грудня 2015 року, в міжнародний день захисту прав людини, в Києві було проведено Форум «Відновлюючи Донбас і Україну». Ініціаторами та співорганізаторами Форуму стали громадська ініціатива Олександра Клименка «Відновлення Донбасу», Український інститут аналізу та менеджменту політики та Інститут стратегічних досліджень «Нова Україна».

Організатори Форуму поставили перед собою мету сформувати громадську платформу для пошуку шляхів відновлення Донбасу та соціально-економічного розвитку України в сучасних умовах.

У Форумі взяли участь понад 150 спікерів та учасників – представників влади, громадськості, експертного і наукового середовища, бізнесу. У тому числі – ЮНІСЕФ, KPMG, PricewaterhouseCoopers, Ernst & Young. У рамках Форуму керівник громадської ініціативи «Відновлення Донбасу» Олена Петряєва представила спільні напрацювання з організаторами Форуму – «12 кроків до миру і відновлення Донбасу та України».

«Сьогодні ми починаємо роботу з об’єднання наших зусиль у тому, щоб розробити Стратегічний план реінтеграції та відновлення Донбасу, який у подальшому може стати основою для єдиної державної програми. Вважаю вкрай важливим не прогавити час і найбільш ефективно використовувати наші зусилля і можливості на те, щоб створити єдиний план дій», – розповіла вона.

«Восстановление Донбасса» подписало Меморандум по восстановлению и развитию Донбасса и Украины

Учасники Форуму закріпили свої наміри Меморандумом про подальшу співпрацю і об’єднання зусиль. В даний час Меморандум підписано Громадською ініціативою «Відновлення Донбасу», Українським інститутом аналізу та менеджменту політики, інститутом стратегічних досліджень «Нова Україна» та Інститутом соціального захисту громадян.

«Восстановление Донбасса» подписало Меморандум по восстановлению и развитию Донбасса и Украины

Як зазначив директор інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв: «Підписанням цього меморандуму ми почали рухатися в площині створення громадської ради по Донбасу. І це не справа чотирьох підписантів. Список відкритий. Але рухатися потрібно швидко. Якщо зможемо, то досягнемо успіху. А якщо будемо затягувати, виправдовуючись складнощами, то тоді програємо».

Керівник громадської ініціативи «Відновлення Донбасу» Олена Петряєва, у свою чергу, також підкреслила, що до Меморандуму можуть приєднатися всі ті, хто хоче брати участь у практичній роботі по відновленню Донбасу.

Крім пленарного засідання Форум включав в себе роботу двох дискусійних панелей за двома найбільш актуальним, на думку організаторів, темам – «Міжнародний та український досвід відновлення постконфліктних регіонів» та «Економічна реабілітація Донбасу та залучення інвестицій в Україну». Модератором першої з них став журналіст, телеведучий і медіа-експерт Андрій Куликов, модератором другої – партнер компанії Ernst & Young в Україні Богдан Ярмоленко. Обидві панелі продовжилися півтори години і включали виступи спікерів,  питання і репліки учасників.

«Восстановление Донбасса» подписало Меморандум по восстановлению и развитию Донбасса и Украины

Під час Форуму «Відновлюючи Донбас і Україна», як на пленарному засіданні, так і в рамках дискусійних панелей, також обговорювалися питання:

– Міжнародний досвід відновлення постконфліктних регіонів і країн в соціальній, гуманітарній та економічній сферах;

– Шляхи і етапи рішення найбільш гострих гуманітарних питань;

– Адаптаційна програма для населення, яке повертається в зону конфлікту;

– Захист прав громадян, які постраждали в ході конфлікту;

– Нові формати економічної діяльності з урахуванням специфіки постконфліктних регіонів;

– Участь міжнародних організацій, донорів та фінансово-кредитних установ у реалізації проектів з відновлення Донбасу;

– «Муніципальне підприємництво» (розвиток підприємництва, нових видів бізнесу, що обумовлено децентралізацією влади в Україні);

– Податкова політика;

– Особливості місцевого самоврядування в постконфліктний період.

«Такий Форум ще рік тому був практично неможливий. Я думаю, що наступного року ми будемо обговорювати більш практичні кроки, практичні інструменти в реінтеграції Донбасу. Звучав сарказм, що Форум – ліричний. У нас є конкретні механізми, є конкретні плани. Але ми не хотіли вганяти гостей Форуму в прокручування своїх думок. Ми хотіли почути вас, і сьогодні дуже багато цікавих ідей прозвучало », – зазначив за підсумками заходу співорганізатор Форуму, директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.

10 грудня 2015

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Организационный комитет Форума
Общественная инициатива
Институт стратегических исследований
Украинский институт анализа и менеджмента политики
Институт социальной защиты граждан