Звернення Громадської ради з відновлення Донбасу та України

Ми, громадські організації, асоціації, об’єднання, наукові установи, підприємства та організації, котрі заснували Громадську раду з відновлення Донбасу та України звертаємося до керівництва України, Росії, Німеччини, Франції, сторонам, які взяли участь в Контактної групі з врегулювання ситуації в Україні, особисто до підписантам Мінських угод, а також ОБСЄ.

Закликаємо всіх, від кого залежить мир на Донбасі, докласти всіх можливих зусиль для виконання зобов’язань, взятих на себе в рамках Мінських угод. На сьогодні це єдина можливість врегулювати конфлікт мирним шляхом.

Перш за все, це припинення вогню і збройних провокацій. Люди втомилися жити в страху.

Ми відчуваємо відповідальність за долю цього краю і людей, які стали жертвами збройного конфлікту. Тисячі загиблих людей, гуманітарна криза, економічна розруха, загроза техногенних та екологічних катастроф, мільйони переміщених осіб – це реальність українського Донбасу.

Ми зобов’язані подолати страх і недовіру. Кожна зі сторін може зробити для цього крок назустріч.

Гуманітарні питання повинні вийти на перший план – обмін всіх затриманих, розмінування територій, надання та справедливий розподіл гуманітарної допомоги. Це дозволить розрядити ситуацію і забезпечити сприятливі умови для подальшого руху назустріч.

Необхідним етапом вважаємо так само створення групи експертів із залученням міжнародних та громадських організацій для опрацювання Стратегічного плану відновлення Донбасу та розвитку України.

Нам потрібна надія на мир. Ми закликаємо всіх, від кого це залежить, і перш за все керівництво України продемонструвати прагнення до налагодження діалогу про світ в країні. Ми готові включитися в цей процес на принципах «народної дипломатії» і сприяти відновленню зруйнованих зв’язків.

Інститут стратегічних досліджень «Нова Україна»

А.В. Єрмолаєв

Громадська організація «Відновлення Донбасу» і Благодійна організація «Благодійний фонд« Донбас: відновлення!»

О.Б. Петряєва

Український інститут аналізу та менеджменту політики

Р.О. Бортник

Інститут соціального захисту громадян

С.М. Науменко

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Организационный комитет Форума
Общественная инициатива
Институт стратегических исследований
Украинский институт анализа и менеджмента политики
Институт социальной защиты граждан